V. SRAZ 2021

Úvodem k uplynulému ročníku srazu bych v první řadě chtěla poděkovat lidem, kteří mi pomáhali, sponzorovali a podporovali tento ročník srazu, ať už po finanční, materiální, tak i po psychické stránce a i všem fotografům. Začíná to být velké a úspěšné. Čím dál více mě to baví – auta, lidi i podpora dobré věci. Stala se z nás taková rodina nadšenců.

Jak letošní ročník probíhal? Začalo se opět v pátek. Najeli jsme s pořadateli do kempu a začali rozbalovat a stavět. Letos jsme chtěli i předejít případnému dešti, ale nikdy nám na sraze nepršelo, vždy nám počasí vyšlo na jedničku, ale nikdy nevíte. Měli jsme sebou více stanů a také pódium z palet. Musí to mít už přeci nějakou úroveň. Za půjčení stanů chci také všem poděkovat. Proto jsme si letos půjčili dodávku díky našemu sponzorovi, protože osobákem by to už nešlo. Do osobáku jsme narvali jen vyrobené poháry ruční výroby, protože plastové koupené poháry mi nedělají takovou radost a líbí se více i vám. Po přípravách jsme si zašli na oběd do našeho oblíbeného stánku Labužník. Tento kiosek v kempu můžeme vřele doporučit. Skvělá a milá obsluha, jídlo stojí taky za to.

Po krátké pauze začali přijíždět první účastníci srazu a v pátek vás přijelo vcelku více než je v pátek obvyklé, za což jsem byla velice vděčná a to naznačovalo velkou účast i po celou dobu srazu. V pátek mám alespoň více možnost vás všechny poznat. Vždycky se snažím začlenit všechny co přijedou, protože se to snažím udržet v rodinné a přátelské atmosféře. Po příjezdu na náš plácek v kempu se nejdříve přijíždějící zaregistrovali u našeho stánku, ubytovali a mohla nastat volná zábava. Nikdy to v pátek nemůžeme jako pořadatelé přehánět, protože bychom to jinak „zaspali“, ale jako každý rok i pátek byl tento rok docela náročnější i z toho ohledu, že nás na sraz přijeli navštívit kolegové z Německa s jejich Alpinou V8 4.0, dovezenou z Japonska. Sraz se posunuje dál a dál, už jen touhle mezinárodní „spoluprácí“.

V sobotu jsme vstali opravdu brzy, abychom se připravili na náročnější den. Nějaká ta snídaně, kafíčko a na značky. Od 8 do 10 hodin mohli všichni najíždět. Od 10 hodin jsme vás všechny oficiálně přivítali a mohlo se začít se soutěžemi. Jako každý rok, tak i letos probíhala soutěž aut – Staříček (předrenovační stav, „vrak“ – každý nějak začínal), Leštěnka (to je všude známý fakt) a Speciál (do této kategorie řadím Alpiny, M-ka, Drift speciály a jiné úpravy). Každý z vás při příjezdu a registraci obdržel uvítací balíček, kde našel různé propriety a mezi nimi i hlasovací lístek. Protože vy rozhodujete, kdo v dané kategorii aut zvítězí. Nemohli bychom to rozhodovat my jako pořadatelé z důvodu toho, že každý má rád něco jiného a líbí se mu něco jiného. Hlasování probíhá do určité hodiny, kterou vždy určíme, aby stihli hodnotit všichni, kdo se přijeli zúčastnit nebo se jen přijeli podívat a nebo někoho podpořit a my jsme pak stihli sečíst hlasy před vyhlášením výsledků.

Zpět k soutěžím. Další soutěž je výměna svíček na čas a že letos bylo na co koukat a bylo dost zajímavé sledovat, jak si jednotliví soutěžící vedou. Pro výměnu svíček jsme letos měli na paletce položenou hlavu řadového čtyřválce M43. Potom nám na cestě, která protíná náš plácek, probíhal hod pneumatikou. Tato soutěž je rozdělená mezi ženy a muže. Ženy házejí 15″ a muži 17″. Z této soutěže jsou každý rok skvělé a vtipné fotky.

Letošním ročníkem jsme ohodnotili i nejvzdálenějšího účastníka srazu a tím byl Florian s jeho partou, kteří k nám dojeli až z Německa, z města Ingolstadt. Na Rozkoš je vzdálenost 490 km.

Během odpoledne po obědě proběhlo i odhalení nového kabátu drift speciálu od našeho kamaráda Lukáše Bubeníčka s jeho V8 540i. Luky nám k tomu řekl pár slov. Za nás se práce perfektně povedla, protože hodin práce na tom bylo, že se to nedá asi ani spočítat.

Po odhalení jsme nachystali na pódium věci k započetí tomboly. Lístky do tomboly byly k zakoupení celý den od příjezdu na náš sraz. Do tomboly jsme pár věcí vyrobili a obdrželi od sponzorů. Výtěžek z tomboly byl 10.000,- Kč a putoval na podporu neziskové organizace Dočasky DeDe, která podporuje opuštěné psy a kočky. Organizace dává dočasný domov těmto opuštěným zvířatům a nám bylo ctí pomoci alespoň tímto způsobem. Formou šeku jsme výtěžek předali přímo paní Ditě Pullmannové a následně jsme peníze vložily na jejich transparentní účet. Děkujeme všem sponzorům a partnerům za tuto možnost pomoct dobré věci.

Po nabitém programu jsme stihli ještě na vedlejším plácku učinit krásnou fotku z našich plechových parťáků a to nápisem E34.

DCIM/100MEDIA/DJI_0690.JPG

Následovala spanilá jízda v doprovodu Policie ČR v okolí kempu. Všem se moc líbila a vidět těch necelých 60 stejných modelů jedné řady BMW byl nesmírně skvělý zážitek i pro okolní sledující. Tímto chceme poděkovat za spolupráci Policii ČR i lidem, kteří se spanilky účastnili, za ohleduplnost a dodržení pravidel silničního provozu. My jako pořadatelé jsme se nezúčastnili, jelikož jsme připravovali v kempu výsledky a ceny pro výherce soutěží.

Po náročném a úžasném dni následovala volná zábava i v podání našeho kamaráda ve večerní show, kdo nebyl přišel o zábavný zážitek.

Ještě jednou moc děkujeme všem a těšíme se na další ročník s vámi!!

Výsledky soutěží:

Leštěnka:

 • David – 525i
 • Tomáš – 540i
 • Kuba – M50B30 stroker

Staříček:

 • Matuš – 520i
 • Vojta – 525tds
 • David – 525tds

Speciál:

 • Florian – Alpina V8 4.0
 • Honza – 525i + přívěs
 • Lukáš – M5 3.6

Hod pneumatikou ženy:

 • Darina – 6 m
 • Simča – 6 m
 • Zuzka – 5,5 m

Hod pneumatikou muži:

 • Tomáš – 11 m
 • Honza – 9 m
 • David – 8,5 m

Výměna svíček na čas:

 • David – 1:14:73
 • Tomáš – 1:15:35
 • René – 1:20:54

Hlavní sponzoři: CARLAB KOMINICTVÍ PETR LUŇÁK

Sponzoři: DM DETAILING STUDIO MANOFACTORY E-SEA PELHŘIMOV

Partneři: CARTHELL ANDÍLCI OD LUCIENKY DOČASKY DeDe – nezisková organizace DORTO MÁNIE

Napsat komentář